Balon Süsleme

Ana sayfa » Balon Süsleme
Balon Süsleme 2018-01-14T13:21:13+00:00

Balon Süsleme

Balon süsleme malzemeleri ile birlikte toplu olarak verilen bir balon süsleme hizmetidir. Açılış ve tanıtım organizasyonlarında balon süsleme hizmeti markanızı en üst düzeye çıkartacaktır. Harika tasarımlar hızlı balon süsleme hizmeti sayesinde mükemmel bir açılışa hazır olun.

Balon Süsleme Fiyatları

Balon süsleme özel günleriniz de estetik bir görünümün yanı sıra organizasyon alanınıza kattığı rengarenk etki! Siz ve davetlileriniz de hoş bir tebessüm oluşturur. Özel etkinliklerinizi profesyonel ekibimiz ile estetik ve hoş görünümlü çeşitli balon süsleme şekilleri ile renklendirirken. Siz değerli müşterilerimizin yüzünde hoş bir tebessüm bırakma amacındayız.

Balon süsleme ile harika tasarımlar ve kaliteli balon malzemeleri ile hizmet verilmektedir. Açılış ve çeşitli organizasyonlarda rengarenk balonlar ile unutulmaz olacak!


“Balon Süsleme”

Balon süsleme Fiyat Teklifi ve Sipariş Hattı

0 216 517 0 7770 553 313 77 63


 

Balon Süsleme Modelleri:

 • 1. Zincir Balon
 • 2. Kapıtak Balon
 • 3. Sütun Balon
 • 4. Fiyonk Balon
 • 5. İsim Balon
 • 6. Figür Balon
 • 7. Çerçeve Balon
 • 8. Nazar Balon
 • 9. Papatya Balon
 • 10. Duble Papatya Balon
 • 11. Kalp Balon
 • 12. Uçan Balon
 • 13. Balon Dökme
 • 14. Serbest Balon
 • 15. Tak Balon (Yol kenarlarına yapılır)
 • 16. İsim Balon

BALON SÜSLEMEDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

1. Yapılan Süslemeler İçin İzin Alınması Gerekmektedir.
Balon süsleme, ses sistemi kullanımı gibi mekanımızın dışına yapacağınız çalışmalar için belediyeden izin alınması gerekmektedir. Ancak bazı belediyeler bu konuda titiz davranırken pek çok belediye müşterimizin katlanmış olduğu maliyetleri ve emeği göz önüne alarak. Prosedürleri müşterimiz lehine işleyebilmektedir. Resmi izinlerin alınması işlemi müşterilerimize aittir.

2. Balon Renginin Seçimi
Balon Süslemede, balonların renklerini, genellikle müşterilerimizin markalarını oluşturan karakterlerin renkleri ve günün renkleri belirlemektedir. Örneğin sünnet düğününde koyu mavi ve beyaz tercih edilirken. 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kırmızı- beyaz renkler tercih edilmektedir.

Müşterilerimizin renklerini doğru ifade etmeleri, daha sonra yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek için önem arz etmektedir.

Seçmiş olduğunuz renklerin erken bir tarihte tarafımıza iletilmesi, stoklarımızda bulunmayan renklerin tedariği anlamında önem arz etmektedir.

3. Balonların Kalitesi
Balon Süslemede Türkiye piyasasında iki marka balon kullanılmakta ve fiyat anlamında aralarında fark bulunmamaktadır. Ancak tek fark iç mekanda ince dış mekanda kalın balon kullanılmasıdır. Pek çok firma ucuz olması nedeni ile iç mekan balonu dış mekanda kullanmaktadır. Bu yüzden yapılan balonların dış koşullara dayanıksızlığından dolayı çabuk sönmektedir. Ancak kalın balon her zaman piyasada bulunmamakta ve balon örücüler mecburen ince balon kullanmak zorunda kalmaktadır

Organizasyon firmaları da balon toptancılarından marka belirtmeksizin, inch ölçüsü ve renk belirterek balonlarını tedarik etmektedir. Özetle kullanılmakta olan balonlar tek tip olup kalitesiz balon kullanımı diye bir şey söz konusu değildir.

4. Balonların Eşit Büyüklükte Şişirilmesi
Balon Süslemede, balonlar eşit miktarda şişirilmediğinde, fazla veya eksik şişirilen balon dizilimde olumsuz şekilde belli olur. Özellikle birden fazla kişinin göz kararı ile şişirdiği balonlarda bu farklılık daha fazla olacaktır. Bu sorun balonların kalıp kullanılarak şişirilmesi ile çözülür ve ortaya kaliteli iş çıkmış olur.

5. Şişirilen Balonların Hava Kaçırmaması
Balon Süslemede, balonların hava kaçırmayacak şekilde sıkıca birbirine bağlanması gerekmektedir. Bunun için en uygun yöntem “Dil Vurma” Yöntemidir. Düğüm atılan balonların düğüm noktalarına dil ucu hafifçe dokundurulur. Islanan balonlar artık daha iyi sıkıştırılabilir. Balon Süslemenin ömrü uzatılmış olur.

6. Balonların İpe Eşit Aralıklarla Dizilmesi
Balon Süsleme  ipe dizilen balon miktarının az olması ve elemanın henüz işe yeni başlamasından ötürü dikkat edilir. Başlangıçta ipe dizim işlemi kolay olurken mesafe uzadıkça balonların ağırlığı ve elemanın yorulmasına bağlı olarak dengesizlikler oluşur. Elemanın el değiştirmesi elemanın dinlenmesi ve farklı bir kişinin örme işine devam etmesi ile bu sorun aşılır. Balon süsleme işlemleri sağlıklı olarak düzgün bir balon süsleme elde edilmiş olur

7. Balon Süsleme Çok Zaman Alan Bir İşlemdir
Balon Süsleme işlemi için müşterimizin talep ettiği miktar arttıkça, Balon örme için ihtiyacımız olan sürede artmaktadır. Eğer yapılacak işin miktarı fazla ise görevlendirilen personel sayısı arttırılarak sorun çözülür. Örneğin 1 kişi, 1 saatte yaklaşık 10 metre balon örme işlemi yapabilir.

Balon Süslemede, balon örme işleminin dışında, balonun montajı içinde ayrıca zamana ihtiyaç bulunmaktadır.

8. Balon Süsleme Mekan Gerektiren Bir İşlemdir
Balon Süslemede kullanılacak tüm balonlar bir anda şişirilmekte ve boş bir alana yığılmaktadır. Alan balonla dolmakta ve bu alan başkaları tarafından kullanılamamaktadır. Bu yüzden balon örme işlemi için kullanılmayan boş bir alan tahsis edilmelidir. Şayet bu şekilde bir alan yoksa balon örme işlemi mesai saatleri dışında mevcut personelinize ayak bağı olmayacak şekilde yapılmalıdır.

9. Örülmüş Balonun Doğru Zamanda Montajlanması
Gece saatlerinde montajı yapılan balonların, dışarıdan geçen kişilerce tahrip edilmesi, rüzgarlı havalarda montajlanan balonların kopması, yağmur yağması gibi olumsuzluklarla karşılaşılabilir. Bu yüzden montajın sabah erken saatlerde yapılması daha uygun olmaktadır.

Ancak öğleden sonra veya akşam etkinliklerinde böyle bir problemle karşılaşılmaz

10. Montaja Hazır Balonun Muhafazası
Örülme işlemi tamamlanan ancak montajının daha sonra yapılmasına karar verilen balonlar. Asla mermere, fayansa, camlı buz dolaplarının camlarına temas ettirilmemeli ve ıslatılmamalı dır. Aksi halde balonların havası inecektir. Unutmayın, balon suyu sevmez!

11. Örülmüş Balonun Montajında Yaşanan Zorluklar
Balon Süsleme işinde, mekanın dışında balonun montajına uygun yerler olmayabilir. Balon Süslemenin yapılacağı alan belirlenirken montaj yapılacak noktaların bilinmesi şarttır. Bu sorun tarafınızdan izin verilmesi durumunda, personelimizce vidalama yapılarak çözülebilmektedir. Bunun aksine her bir ağaç, telefon, elektrik, aydınlatma direği, herbir levha bizim için bir montaj noktasıdır.

Sokağı geçen balon süslemelerde araçların balona takılmaması için, balonun mümkün olduğunca yukarı asılması zorunluluktur. Bu yüzden balon süsleme işlemini gerçekleştiren elemanın merdivenin üst noktalarına çıkması. Ağaçların üst noktalarına çıkması, bina balkonlarına tırmanması, pencerelerden sarkması gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışan personelin tecrübeli olması ve iş güvenliği bilgisine sahip olması zorunluluktur

12. Balon Süsleme Fiyatları
Zincir, kapıtak ve sütun balonlarda fiyatlandırma temel fiyatın üzerine, metre hesabı şeklinde yapılmaktadır. Boyut uzadıkça fiyatta artmaktadır.

Papatya balon, nazar boncuğu gibi ürünlerin sabit fiyatları bulunurken, diğer tip balon süslemekler de ise işin özgünlüğüne göre fiyatlandırma yapılmaktadır

13. Balonların Sökülmesi
Balon Süslemede, kullanılan balonlar birkaç gün içinde formlarını kaybeder ve çirikin bir görüntü oluşturur. Balonların sökülmesinden firmamız sorumlu değildir. Balonların sökülmesi için ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir

14. Nerelere Hizmet Veriyoruz?
İstanbul Anadolu Yakası Balon süsleme , Avrupa Yakası Balon süsleme ve Kocaeli’nin Gebze Balon süsleme İlçesinde Balon Süsleme hizmeti vermekteyiz

15. Balon Süsleme Kimler Tarafından Yapılır?
Balon Süsleme, teknik bir konu olup, tecrübe gerektirir. Kısa mesafe balon örme, kısa zaman alırken, mesafe uzadıkça ihtiyaç olunan sürede artar. Sürenin uzaması personel sayısı da arttırılır. Dahi Organizasyon animatör gurbunun büyük bölümü aynı zamanda balon örme ustasıdır

16. Balon Süsleme Hizmet Bedeli Ödemesi?
Balon örme şeklinde yapılan süsleme bedeli, süsleme işleminin tamamlanmasını takiben balon süsleme ekip liderine nakden verilir.

17. Uçan balon nedir?
Uçan balon helyum gazı ile doldurulmuş balondur. Uçan balonlar normal balonlardan farklı olarak helyum balon olarak isimlendirilir ve fiziksel olarak daha kuvvetli balonlardır.

18. Helyum tehlikeli midir?
Kimyasal olarak helyum gazının insanlara zararı yoktur. Hatta helyum gazı yutularak sesin inceltilmesi bir eğlence kaynağıdır. Ancak; helyum yanıcı bir gazdır ve ateşle yaklaşılmaması gerekmektedir. Ayrıca solunum rahatsızlığı olan çocukların teneffüs etmesi önerilmez

19. Patlayan Balonlar Görüntüyü Bazuyor?
Patlayan balonların yerine şişkin balonlar monte edilebilir. Ancak çok yükseğe bağlanan balonların revize edilmesi mümkün olmayabilir.

20. Balon Süslemede Montaj İhtiyaçları ?
Balon süsleme Örülen balonun yerine montajında merdivene veya vince ihtiyaç duyulabilir. Müşterinin önceden ihtiyaçları tespit etmesi gerekmektedir.

21. Balon Süsleme Hizmetleri Nerelerde Yapılmaktadır?
Dahi Organizasyon ağırlıklı olarak İstanbul ve Gebze de balon süsleme hizmetleri vermektedir. Ayrıca diğer illerden talep gelmesi durumunda iş yoğunluğu, yol giderleri, iaşe ve yol giderleri hesaplanarak fiyat verilir.