Email dahiorganizasyon@hotmail.com Tel: +90 (553) 313 7763
Email dahiorganizasyon@hotmail.com Tel: +90 (553) 313 7763

Balon Süsleme Balon Hizmeti

Balon Süsleme. Balonlarla gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla ;. Açılış, doğum günü, düğün, kutlama, baby shower v.s gibi özel günlerinizi renklendirmekteyiz.

“Balon Süsleme, Bir Sanattır”

Balon süsleme Fiyat Teklifi ve Sipariş Hattı

0 216 517 0 777 – 0 553 313 77 63

Balon süsleme Açılış organizasyonlarında, pazarlama ve tanıtım organizasyonlarınızda,düğünlerde, törenlerde, kutlamalarda, partilerde, balon süsleme müşterilerimizce en çok tercih edilen hizmetlerimiz arasındadır. Rengarenk balonlarla yapılmış zincir balonlar, papatya balonlar, serbest şekilde balonlar, nazar boncuğundan yapılmış balon süslemeler, Balon süsleme  mekanı çalışılmış ve dolu gösterirken, müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin algısını da pozitif etkileyecektir. Mekanınıza balon süsleme hizmeti verelim, müşteri sayınız ve satışlarınız artan bir ivme kazansın. Sadece Balon Süsleme yetmez derseniz, ses sistemi, animatör, masa ve sandalye ile etkinliğinizi destekleyelim. Ne isterseniz…

Ekonomik Balon Süsleme Fiyatları ve Müthiş Kampanyalarımız İçin Bizi Arayınız …

Zincir balonlar burgu şeklinde oluşmakta olup, tek renkten, dört renge kadar balon örmesi yapılabilirken, tekli burgu ve çiftli (duble) burgu da tercih edebilirsiniz.

Daha güçlü bir etki bırakmak için metalize balon tipini tercih de edebilirsiniz.

Balon Süsleme, sokağınızı, caddenizi boydan boya geçebilir, mekanınızın cephesini kaplayabilir, Kapınızın etrafına takılabilir. Mekan içinde merdiven başlarına uygulanabilir.

Balon süsleme işlemi 12 inch balonlarla yapılmaktadır. Bu konu teknik bir detay olup, genellikle müşteri ile paylaşılmaz. Ancak küçük alanların süslenmesinde 9 inch, hatta 6 inch’lik balonlarla dahi süsleme yapılabilmektedir.

Balon süsleme güçlü bir etki yaratmakta olmasına rağmen, görsellik flama ve tüllerinde kullanılması ile arttırılabilir

Balon Süsleme Çeşitleri:

 • 1. Zincir Balon
 • 2. Kapıtak Balon
 • 3. Sütun Balon
 • 4. Fiyonk Balon
 • 5. İsim Balon
 • 6. Figür Balon
 • 7. Çerçeve Balon
 • 8. Nazar Balon
 • 9. Papatya Balon
 • 10. Duble Papatya Balon
 • 11. Kalp Balon
 • 12. Uçan Balon
 • 13. Balon Dökme
 • 14. Serbest Balon
 • 15. Tak Balon (Yol kenarlarına yapılır)
 • 16. İsim Balon

BALON SÜSLEMEDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

1. Yapılan Süslemeler İçin İzin Alınması Gerekmektedir

Balon süsleme, ses sistemi kullanımı gibi mekanınızın dışına yapacağınız çalışmalar için belediyeden izin alınması gerekmektedir. Ancak bazı belediyeler bu konuda titiz davranırken, pek çok belediye müşterimizin katlanmış olduğu maliyetleri ve emeği göz önüne alarak prosedürleri müşterimiz lehine işletebilmektedir. Resmi izinlerin alınması işlemi müşterilerimize aittir.

2. Balon Renginin Seçimi

Balon Süslemede, balonların renklerini, genellikle müşterilerimizin markalarını oluşturan karakterlerin renkleri ve günün renkleri belirlemektedir. Örneğin sünnet düğününde koyu mavi ve beyaz tercih edilirken, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kırmızı- beyaz renkler tercih edilmektedir.

Müşterilerimizin renklerini doğru ifade etmeleri, daha sonra yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek için önem arz etmektedir.

Seçmiş olduğunuz renklerin erken bir tarihte tarafımıza iletilmesi, stoklarımızda bulunmayan renklerin tedariği anlamında önem arz etmektedir.

3. Balonların Kalitesi

Balon Süslemede Türkiye piyasasında iki marka balon kullanılmakta ve fiyat anlamında aralarında fark bulunmamaktadır. Ancak tek fark iç mekanda ince, dış mekanda kalın balon kullanılmasıdır. Pek çok firma ucuz olması nedeni ile iç mekan balonu dış mekanda kullanmakta ve bu yüzden yapılan balonların dış koşullara dayanıksızlığından dolayı çabuk sönümlenmektedir. Ancak kalın balon her zaman piyasada bulunmamakta ve balon örücüler mecburen ince balon kullanmak zorunda kalmaktadır

Organizasyon firmaları da balon toptancılarından marka belirtmeksizin, inch ölçüsü ve renk belirterek balonlarını tedarik etmektedir. Özetle kullanılmakta olan balonlar tek tip olup, kalitesiz balon kullanımı diye bir şey söz konusu değil sadece ince balon kullanımı mevzu bahistir.

4. Balonların Eşit Büyüklükte Şişirilmesi

Balon Süslemede, balonlar eşit miktarda şişirilmediğinde, fazla veya eksik şişirilen balon dizilimde olumsuz şekilde belli olur. Özellikle birden fazla kişinin göz kararı ile şişirdiği balonlarda bu farklılık daha fazla olacaktır. Bu sorun balonların kalıp kullanılarak şişirilmesi ile çözülür ve ortaya kaliteli iş çıkmış olur.

5. Şişirilen Balonların Hava Kaçırmaması

Balon Süslemede, balonların hava kaçırmayacak şekilde sıkıca birbirine bağlanması gerekmektedir. Bunun için en uygun yöntem “Dil Vurma” Yöntemidir. Düğüm atılan balonların düğüm noktalarına dil ucu hafifçe dokundurulur. Islanan balonlar artık daha iyi sıkıştırılabilir. Balon Süslemenin ömrü uzatılmış olur.

6. Balonların İpe Eşit Aralıklarla Dizilmesi

Balon Süslemede, ipe dizilen balon miktarının az olması ve elemanın henüz işe yeni başlamasından dolayı, başlangıçta ipe dizim işlemi kolay olurken, mesafe uzadıkça balonların ağırlığı ve elemanın yorulmasına bağlı olarak dengesizlikler oluşur. Elemanın el değiştirmesi, elemanın dinlenmesi ve farklı bir kişinin örme işine devam etmesi ile bu sorun aşılır ve düzgün bir balon süsleme elde edilmiş olur

 

7. Balon Süsleme Çok Zaman Alan Bir İşlemdir

Balon Süsleme işlemi için müşterimizin talep ettiği miktar arttıkça, Balon örme için ihtiyacımız olan sürede artmaktadır. Eğer yapılacak işin miktarı fazla ise görevlendirilen personel sayısı arttırılarak sorun çözülür. Örneğin 1 kişi, 1 saatte yaklaşık 10 metre balon örme işlemi yapabilir.

Balon Süslemede, balon örme işleminin dışında, balonun montajı içinde ayrıca zamana ihtiyaç bulunmaktadır.

8. Balon Süsleme Mekan Gerektiren Bir İşlemdir

Balon Süslemede kullanılacak tüm balonlar bir anda şişirilmekte ve boş bir alana yığılmaktadır. Alan balonla dolmakta ve bu alan başkaları tarafından kullanılamamaktadır. Bu yüzden balon örme işlemi için kullanılmayan boş bir alan tahsis edilmeli, şayet bu şekilde bir alan yoksa, balon örme işlemi mesai saatleri dışında mevcut personelinize ayak bağı olmayacak şekilde yapılmalıdır.

9. Örülmüş Balonun Doğru Zamanda Montajlanması

Gece saatlerinde montajı yapılan balonların, dışarıdan geçen kişilerce tahrip edilmesi, rüzgarlı havalarda montajlanan balonların kopması, yağmur yağması gibi olumsuzluklarla karşılaşılabilir. Bu yüzden montajın sabah erken saatlerde yapılması daha uygun olmaktadır.

Ancak öğleden sonra veya akşam etkinliklerinde böyle bir problemle karşılaşılmaz

10. Montaja Hazır Balonun Muhafazası

Örülme işlemi tamamlanan, ancak montajının daha sonra yapılmasına karar verilen balonlar, asla mermere, fayansa, camlı buzdolaplarının camlarına temas ettirilmemeli ve ıslatılmamalıdır. Aksi halde balonların havası inecektir. Unutmayın, balon suyu sevmez!

11. Örülmüş Balonun Montajında Yaşanan Zorluklar

Balon Süsleme işinde, mekanın dışında balonun montajına uygun yerler olmayabilir. Balon Süslemenin yapılacağı alan belirlenirken montaj yapılacak noktaların bilinmesi şarttır. Bu sorun tarafınızdan izin verilmesi durumunda, personelimizce vidalama yapılarak çözülebilmektedir. Bunun aksine her bir ağaç, telefon, elektrik, aydınlatma direği, herbir levha bizim için bir montaj noktasıdır.

Sokağı geçen balon süslemelerde araçların balona takılmaması için, balonun mümkün olduğunca yukarı asılması zorunluluktur. Bu yüzden balon süsleme işlemini gerçekleştiren elemanın merdivenin üst noktalarına çıkması, ağaçların üst noktalarına çıkması, bina balkonlarına tırmanması, pencerelerden sarkması gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çalışan personelin tecrübeli olması ve iş güvenliği bilgisine sahip olması zorunluluktur

12. Balon Süsleme Fiyatları

Zincir, kapıtak ve sütun balonlarda fiyatlandırma temel fiyatın üzerine, metre hesabı şeklinde yapılmaktadır. Boyut uzadıkça fiyatta artmaktadır.

Papatya balon, nazar boncuğu gibi ürünlerin sabit fiyatları bulunurken, diğer tip balon süslemekler de ise işin özgünlüğüne göre fiyatlandırma yapılmaktadır

13. Balonların Sökülmesi

Balon Süslemede, kullanılan balonlar birkaç gün içinde formlarını kaybeder ve çirikin bir görüntü oluşturur. Balonların sökülmesinden firmamız sorumlu değildir. Balonların sökülmesi için ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir

14. Nerelere Hizmet Veriyoruz?

İstanbul Anadolu Yakası Balon süsleme  , Avrupa Yakası Balon süsleme  ve Kocaeli’nin Gebze Balon süsleme  İlçesinde Balon Süsleme hizmeti vermekteyiz

15. Balon Süsleme Kimler Tarafından Yapılır?

Balon Süsleme, teknik bir konu olup, tecrübe gerektirir. Kısa mesafe balon örme, kısa zaman alırken, mesafe uzadıkça ihtiyaç olunan sürede artar. Sürenin uzaması personel sayısı da arttırılır. Dahi Organizasyon animatör gurbunun büyük bölümü aynı zamanda balon örme ustasıdır

16. Balon Süsleme Hizmet Bedeli Ödemesi?

Balon örme şeklinde yapılan süsleme bedeli, süsleme işleminin tamamlanmasını takiben balon süsleme ekip liderine nakden verilir.

17. Uçan balon nedir?

Uçan balon helyum gazı ile doldurulmuş balondur. Uçan balonlar normal balonlardan farklı olarak helyum balon olarak isimlendirilir ve fiziksel olarak daha kuvvetli balonlardır.

18. Helyum tehlikeli midir?

Kimyasal olarak helyum gazının insanlara zararı yoktur. Hatta helyum gazı yutularak sesin inceltilmesi bir eğlence kaynağıdır. Ancak; helyum yanıcı bir gazdır ve ateşle yaklaşılmaması gerekmektedir. Ayrıca solunum rahatsızlığı olan çocukların teneffüs etmesi önerilmez

19. Patlayan Balonlar Görüntüyü Bazuyor?

Patlayan balonların yerine şişkin balonlar monte edilebilir. Ancak çok yükseğe bağlanan balonların revize edilmesi mümkün olmayabilir.

20. Balon Süslemede Montaj İhtiyaçları ?

Balon süsleme  Örülen balonun yerine montajında merdivene veya vince ihtiyaç duyulabilir. Müşterinin önceden ihtiyaçları tespit etmesi gerekmektedir.

21. Balon Süsleme Hizmetleri Nerelerde Yapılmaktadır?

Dahi Organizasyon ağırlıklı olarak İstanbul ve Gebze de balon süsleme hizmetleri vermektedir. Ayrıca diğer illerden talep gelmesi durumunda iş yoğunluğu, yol giderleri, iaşe ve yol giderleri hesaplanarak fiyat verilir.